Сподіваємося, наш сайт запропонує Вам корисну інформацію про альтерантивну освіту в Луцьку.

Вальдорфська педагогіка є фундаментом роботи дитячих садків та шкіл у всьому світі – вони називаються вальдорфськими, штайнерівськими або вільними школами (дитячими садками). Світ готується до 100-річчя з дня заснування вальдорфської педагогіки.

Перший вальдорфський навчальний заклад виник у німецькому Штутгарті 19 вересня 1919 року – це була фабрична школа для дітей працівників сигаретної фабрики «Вальдорф-Асторія». Її заснував Рудольф Штайнер, керуючись принципами створеної ним антропософії – вчення про духовне пізнання. Нині «вільні школи», котрі ґрунтуються на вальдорфській педагогіці, – це найбільша альтернативна освіта в світі.

У 70-ти країнах працюють більше тисячі вальдорфських шкіл та понад 2000 вальдорфських садків. В Україні  є 4 офіційно визнані вальдорфські школи (Одеса, Дніпро, Київ, Кривий Ріг). У 2014 році вальдорфська педагогіка набула статус офіційної освітньої програми в нашій державі.

У 2015 році у Луцьку виникла вальдорфська ініціатива, яка у травні 2016 року увійшла до «Асоціації вальдорфських ініціатив України». За цей час ми створили ГО «Дванадцять», реалізовуємо проект «Освітній центр «Коло»», організовуємо семінари для вихователів і вчителів за участю іноземних та доцентів з різних міст України.