Район. Луцьк

31 серпня 2017

«Коло» – це освітній центр, заснований рік тому, проект громадської організації «12» луцької вальдорфської ініціативи. Центр створили, аби навчати дітей за вальдорфською педагогічною методикою. Тут дошкільнята та діти шкільного віку до 12 років займаються творчістю та вчаться граючись за принципами вальдорфської педагогіки. З вересня відкривають набір у садочок з особливою вальдорфською методикою викладання.

http://lutsk.rayon.in.ua/news/39212-u-lutsku-vidkrivaiut-novii-nabir-u-valdorfskii-sadochok?utm_source=Group_FB&utm_medium=cpc_FB+&utm_campaign=Facebook_utm

Семінар з альтернативної вальдорфської педагогіки „Педагогіка для цілісної людини: думаю – відчуваю – бажаю. Як заснувати вальдорфську школу у Луцьку? “ (20 – 25 травня 2017 року) висвітлило багато ЗМІ.

Район. Луцьк

31 серпня 2017

У цій статті Антоніна АНДРІЙЧУК розповідається про наймолодшу і найшвидшу вальдорфську ініціативу в Україні, яка діє у Луцьку. Про літні мистецькі та англомовні табори. Створення у серпні дитячого міні-садочку за за вальдорфською методикою та нові заняття для діток восени в освітньому центрі «Коло». Огляд семінару з вальдорфської педагогіки у травні з вальдорфськими вчителі та доценти з вальдорфської педагогіки з Німеччини та Швейцарії Крістіане Ляйсте, Еріка фон Луке та Крістіане Морф і фото ретроспектива з першого семінару у Луцьку в серпні 2015.

http://lutsk.rayon.in.ua/topics/1231-liudiana-osvita-u-lutsku-sadok-shkola-i-pri-chomu-tut-nimtsi

Нова Волинь

„Тема дня“ – ведуча Юлія Вітова. Вальдорфська вихователька Інна Маручук (Берлін, Луцьк) та вальдорфська вчителька Юлія Марушко (Гамбург, Луцьк) розповідають про мрії, які їх понесли за кордон – мрія Інни – вальдорфськй садок у Луцьку, мрія Марушки – вальдорфська школа у місті на Стирі. „Тема дня“ розповідає про розвиток Луцької вальдорфської ініціативи.

https://youtu.be/JB_VMdpcezA

Eventz.today

травень 2017

Про лекцію „Роль батьків у вальдорфській школі. Потреба дорослих і дитини“ та як заснувати вальдорфську школу у Луцьку в рамках семінару з вальдорфської педагогіки в книгарні „Є“ у Луцьку.

https://www.eventz.today/en/event/Entertainment-Luck-.-30-./591842a2d98e3e8f528d3f65/legacy

Волинська регiональна дирекцiя (НСТУ) Нацiональної суспiльної телерадiокомпанiї Украïни

травень 2017

Про вальдорфський семінар, який відвідали люди з інших міст, у програмі „Урок для батьків“, автор – Вікторія Комендант, камера – Василь Марищук. „Ми шукаємо ідеалістів, ми шукаємо практичних людей для розвитку вальдорфської педагогіки на Волині“, – сказала ідейниця вальдорфської ініціативи у Луцьку Юлія Марушко.

https://www.youtube.com/watch?v=KqzhgKiOG0k

ВолиньPost

травень 2017

Новина про те, що в Луцьк приїдуть педагоги з Німеччини.

http://www.volynpost.com/news/89598-u-luck-pryidut-pedagogy-z-nimechchyny

Волинські новини

червень 2017

„Насправді вальдорфська педагогіка – це не забавки, як може здатися на перший погляд. В Україні навчальну програму, так само, як і в традиційній школі, затверджено Міністерством освіти, в Німеччині – сенатом“, – ділилися досвідом засновниці вальдорфських шкіл у світі, доценти з вальдорфської педагогіки Крістіане Ляйсте з Гамбургу, Еріка фон Луке та Крістіна Морф з Берліну.

https://www.volynnews.com/news/all/yak-navchaiutsia-dity-u-valdorfskiy-shkoli/

Волинські новини

січень 2016

Голова громадської організації «12», журналістка та майбутня вальдорфська вихователька Ірина Кунинець переконана, що перший вальдорфський навчальний заклад у Луцьку з’явиться тоді, коли будуть готовими до цього батьки.

https://www.volynnews.com/news/society/yaki-perspektyvy-valdorfskoyi-pedahohiky-v-lutsku/

Громадське. Волинь

січень 2016

Лучанка Юлія Марушко (журналістка, екс-ведуча радіо «Луцьк» і «Нашого радіо»вальдорфська вчителька, художниця, громадська активістка, засновниця культурного об’єднання «ArtMaidan» у Гамбурзі), напередодні Різдва завітала у студію «Громадське. Волинь» і з 20-тої хвилини розповіла про вальдорфську педагогіку. „Я за те, щоб в нашому місті було чим побільше різних шкіл“, – сказала Юлія. Ведуча – Оксана Петрук, відео – Миколи Ребрика, Юрія Ребрика.

https://youtu.be/rehx1pD861M

Громадське. Волинь

січень 2016

Про перспективи розвитку нетрадиційної системи навчання в Луцьку, особливості вальдорфської педагогіки розповіла Ірина Кунинець – голова громадської організації «12», журналістка та майбутня вихователька вальдорфського дитсадка.

http://hromadske.volyn.ua/choho-navchaje-ditej-valdorfska-pedahohika/.

Про семінар з вальдорфської педагогіки „ „Педагогіка сучасності: зародження нового у людині“ (22 – 25 березня 2015 року) написало багато видань.

ВолиньPost

березень 2016

Про семінар з вальдорфської педагогіки у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва та лекторів семінару Олена Кілльге, евритмістку у школі Рудольфа Штайнера в місті Нойвід, та Маттіаса Кілльге, архітектора, які вже втретє приїдуть в Луцьк.

http://www.volynpost.com/news/66343-pedagogika-suchasnosti-zarodzhennia-novogo-u-lyudyni-valdorf-luck

Слово Волині

березень 2016

Матеріал про третій семінар з вальдорфської педагогіки, який організувала ГО “Дванадцять”. Постійними лекторами тут вже були подружжя Олени та Маттіаса Кілльге. Але вперше в Луцьку побувала зі своїми дужке глибокими і вражаючими лекціями перекладач, вчитель філософії та релігії в Німеччині (живе там з 1997 року) Ярослава Терлецька-Блек.

Про першу антропософську роботу у Луцьку, дебютний семінар „Педагогіка сучасності вальдорфська школа“  (4-9 серпня 2015 року) з метою подальшого розвитку вальдорфської педагогіки в Луцьку написали багато видань. Участь у семінарі взяло кілька десятків волинських вчителів, вихователів і просто батьків, які цікавляться альтернативною освітою.

VIP Волинський інформаційний портал

серпень 2015

Випускники вальдорфських шкіл більш впевнені в собі, мають менше страхів перед чимось новим, і більш готові експериментувати.

http://vip.volyn.ua/articles/malenkym-luchanam-proponuyut-alternatyvnu-shkolu

Громадське. Волинь

серпень 2015

„В вальдорфській школі ми дивимися на педагогіку не як на науку, а як на мистецтво. Вчитель має бути творчою людиною. Бути в душі художником“ – розповів лектор вальдорфського семінару, архітектор Маттіас Кілльге з Німеччини. Держава не повинна вказувати, як навчати дітей і нав’язувати для них єдині правила, – сказали лектори семінару «Педагогіка сучасності» фахівці з німецького міста Нойвід – евритмістка школи Рудольфа Штайнера Олена Кілльге та архітектор Маттіас Кілльге.

http://hromadske.volyn.ua/u-lutsku-hochut-stvoryty-shkolu-de-ne-bude-otsinok-i-ekzameniv/

Волинські новини

серпень 2015

„У мене є мрія заснувати в Луцьку вальдорфську школу. У мене є мрія, щоб з такою швидкістю як ровиваються салони краси і заклади розваг, в Луцьку розвивалися садочки і альтернативні школи. У мене є мрія, щоб в цих школа люди спілкувалися різними мовами, щоб вони займалися різними мистецтвами. У мене є мрія, щоб батьки, нарешті, зрозуміли, що школа це не лише задача і робота вчителів. У мене є мрія, щоб дітки  були щасливі, коли вони ходять у садочок, щоб батьки були щасливі, коли іхні дітки йдуть в школу“, – розповіла ідейниця вальдорфської ініціативи у Луцьку, журналістка та художниця Юлія Марушко.

https://www.volynnews.com/news/society/shkola-bez-ekzameniv-i-otsinok-u-lutsku-rozpovily-pro-alternatyvnu-osvitu/

Волинські новини

серпень 2015

„В основі вальдорфської педагогіки – концепція виховання і розвитку дитини, розроблена австрійським вченим і філософом Рудольфом Штайнером. Вальдорфська освіта допомагає розвивати здібності й таланти дитини у гармонії з розвитком природи і світу. Кожна дитина – неповторна й особлива“, – наголосила лектор семінару «Педагогіка сучасності», евритмістка Єлена Кілльге.

https://www.volynnews.com/news/society/u-lutsku-predstavliat-unikalnu-metodyku-shkilnoho-navchannia-valdorfsku-shkolu/

Слово Волині

серпень 2015

„З болі втрат і страждань виростає воля до перетворення, яке потребує Україна. Принцип вальдорфської педагогіки будується на законах розвитку людини. В вальдорфській школі дитину приймають з повагою, виховують в любові і відпускають у свободі“, – сказала лектор семінару «Педагогіка сучасності вальдорфська школа», евритмістка школи Рудольфа Штайнера Олена Кілльге, додавши, що метою першого семінару є знайти активне коло готових, думаючих людей, які будуть розвивати вальдорфську педагогіку в Луцьку.

http://slovovolyni.com/ukr/volyn/38309/

Національна суспільна телераіокомпанія України

Волинська регіональна дирекція

серпень 2015

У Луцьку заговорили про вальдорфську педагогіку, яка заснувалася в Німеччині (не в Австрії).

https://youtu.be/n8efmtyMYjM

Волинь – Таймс

серпень 2015

У вальдорфських школах не ставлять звичних оцінок, діти самі укладають свої підручники, а всі предмети викладають епохами. Зараз в Україні є 4 таких школи. В Луцьку ідею вальдорфської освіти популяризує й намагається втілити на практиці Юлія Марушко – журналіст і вальдорфський вчитель.

http://volyntimes.com.ua/news/1008

Слово Волині

червень 2015

15 березня 2015 року під час війни на Сході України загинув керівник волонтерського проекту „Аеророзвідка“, ідейний засновник вальдорфської педагогіки в Україні Володимир Кочетков-Сукач. Його смерть стала імпульсом. Мрія про заснування вальдорфської школи в Луцьку перейшла до дії – розвитку вальдорфської педагогіки на Волині. Переклад  матеріалу, який евритмістка у школі Рудольфа Штайнера в місті Нойвід (Німеччина) Олена Кілльге написала для журналу з вальдорфської педагогіки „Erziehungskunst“ „Між війною і школою. Вальдорфська педагогіка в Україні“.

https://slovovolyni.com/ukr/blog/130/47095/

Джерело: http://www.erziehungskunst.de/artikel/waldorf-weltweit/zwischen-krieg-und-schule-waldorfpaedagogik-in-der-ukraine/

Deutsche Welle

вересень 2013

У матеріалі Інни Завгородньої мова йде про альтернативу традиційній освіті, критику в Німеччині та вальдорфську педагогіку в Україні. „Немає оцінок, а значить і конкуренції. Діти не списують“, – розповіла DW вільна журналістка та вчителька німецької мови Юлія Марушко. Вона першою в Україні закінчила Вальдорфський семінар для вчителів старшої школи в німецькому Касселі.“

http://www.dw.com/uk/вальдорфська-педагогіка-з-німеччини-в-україну/a-17041971